Olympiáda žáků v mezinárodní dámě

Již brzy se můžete přihlásit do nového ročníku Olympiády!

Opět na Vás čekají kurzy s trenéry, díky nimž Vaši žáci získají ze hry v krátkém čase co největší prospěch. Až poté, s jistotou v pravidlech a se znalostí smyslu strategie a taktiky, využijí svých znalostí a kreativity v partiích školního, krajského a národního kola.

Proč dáma? Oproti šachům má srozumitelnější pravidla. Člověk se během pár minut zorientuje, jak která figura táhne, a může začít rozvíjet svůj talent. Hrát a řešit logické úlohy mohou bez dlouhé přípravy i malé děti – náročnost hry a množství variant jsou však srovnatelné se šachem! I v mezinárodní dámě hrají dospělí mnohahodinové partie, bojují o tituly a ti nejlepší mají dámu jako profesi.

Naše kurzy již po pár minutách na vysvětlení pravidel rozvíjejí prostorovou představivost, logické myšlení, soustředění, paměť a disciplínu. Díky dynamičnosti a názorné zpětné vazbě hra zaujme naprostou většinu účastníků. Po jedné až dvou hodinách řešení dámových kombinací a hraní s trenéry se zájemci zúčastní školního turnaje – s možností postupu do meziškolního finále.

Hezké video s úlohami, jaké používáme na prvních lekcích na školách:

Výsledky 1. ročníku Olympiády a souhrnný článek najdete zde: Článek Olympiáda

DSC01321