Pohár čtyř škol – výsledky

V pondělí 21.10. se v DoměUM Strašnice uskutečnil první letošní turnaj dětí navštěvujících pražské kroužky dámy. Ačkoli mnohé z dětí začaly s dámou teprve před necelým měsícem, byla herní úroveň turnaje velmi dobrá a o medailových pozicích rozhodly jen nepatrné rozdíly. Roli sehrála vytrvalost mladých hráčů, vůle vyhrávat i schopnost vyrovnat se s novými situacemi.

Výsledky turnaje:
Hrálo se na dvě skupiny po 7, kruhovým systémem, vítězové skupin se spolu utkali ve finále o 1. a 2. místo, druzí z obou skupin bojovali o 3. a 4. místo v celkovém pořadí.

1. Marek Totzauer
2. Karolína Majerová
3. Jan Dobiáš
4. Nicolas Novelle

finalisti2
Společné foto s finalisty.

Například baráž o třetí místo ztížila díky opakovaným remízám časová kontrola. Bronzovou medaili nakonec vybojoval Honza Dobiáš, který se s napjatou situací vyrovnal lépe. Možná se mu vyplatila jeho předchozí zkušenost z šachu, možná byl tento nadějný žák Filipa Karety jen méně unavený, každopádně v bleskové partii (5 min) porazil favorita Nicolase Novelleho. Novelle, nový svěřenec V. Křišty ze ZŠ Kunratice, ale v silném turnaji obsadil hezké čtvrté místo.

Ani ostatním Kunratickým se nevedlo špatně. Nadaná hráčka a neústupná bojovnice Karolína Majerová dlouho držela krok s nejsilnějším hráčem turnaje, juniorským mistrem republiky Markem Totzauerem. Ve finálovém boji o pohár dokonce získala lepší pozici, zřejmě však únava a méně zkušeností zapříčinily, že partii nakonec prohrála a skončila druhá. Na prvním místě se bez ztráty bodu umístil Marek Totzauer. Pohár čtyř škol tedy zůstává na Praze 10 a Strašnický kroužek dámy opět ukázal svou vynikající úroveň.

Celkově bych turnaj hodnotila jako velmi vydařený. Účast byla nečekaně vysoká, přihlásilo se 14 hráčů z nejméně 5 pražských ZŠ (ač slibovány byly 4). Atmosféra byla skvělá, objevily se i silné emoce. V dámě se člověk učí nejen vyhrávat, musí umět i unést prohru. Žádný tah nelze vzít zpět a zklamání někdy pěkně zabolí. Nakonec jsme však i tyto náročné okamžiky společně překonali a myslím, že všechny děti odcházely spokojené.

Doufáme, že podobně silná sestava se objeví i na dalších dětských turnajích, z nichž nejbližším bude Strašnický kos 9.11.. Ještě jednou děkuji všem zúčastněným, zejména mladším dětem, že si přišly zkusit hrát na velkém turnaji. Těším se na viděnou příště!

Za organizační tým, Petra Dušková

děti
V popředí vítěz turnaje M. Totzauer.

Diskuze je uzavřena.